www.lerduer.net
START     STÆVNER     TRÆNING     RESULTATER     PROGRAMVARE      PRISER      KONTAKT      LOGG INN
Menu:
Information
Deltagere
Holdliste
Resultater
- Resultater sammenlagt
- Resultater klassedelt
- Resultater sammenlagt UDEN Finaler
Live-resultater
Tilmelding
 
Kontakt
 
Tilbage til Dansk Skytte Union
 
DANSK GRAND PRIX 2019 - Dansk Skytte Union
1. til 2. juni 2019

Opdateret: 29.06.2019 kl 13:41

Resultater klassedelt

Jury: Ikke registreret.

Klasse B
Kenneth Mikkelsen
Esbjerg Flugtskydningsforening
232219202220252119Sum: 191
Allan Nielsen
Aalborg Flugtskydningsforening
222220172223201724Sum: 187
Peter Jensen
Esbjerg Flugtskydningsforening
222120151921222021Sum: 181
Bjarne Kristensen
Esbjerg Flugtskydningsforening
201723202218192219Sum: 180
Nicklas Danielsen
Midtjysk Sportsskytte Klub
172124171819202219Sum: 177

Klasse D
Gitte Nielsen
Tiset Jagtforening
172219211820221719Sum: 175
Ida Lundgaard
Esbjerg Flugtskydningsforening
192011211716182021Sum: 163
Karin Gydesen
Københavns Flugtskytte Klub
211415162213192217Sum: 159
Rose-Marie Sørensen
Esbjerg Flugtskydningsforening
171516172020182013Sum: 156
Søs Haynes
Midtjysk Sportsskytte Klub
161616141918181818Sum: 153
Lisbeth Thorup
Langaa Sportsskytteforening
181918121713718Sum: 122

Klasse S
Kasper Nielsen
Havndal Udbyneder Strandjagtforening
242425232524242424Sum: 217
Per Andersen
Midtjysk Sportsskytte Klub
252224252225242421Sum: 212
Michael Iversen
Aalborg Flugtskydningsforening
242124242122232324Sum: 206
Kurt Koed
Tiset Jagtforening
232424222321252121Sum: 204
Sigurd Løgkær
Langaa Sportsskytteforening
242322242322222221Sum: 203
Martin Lange
Esbjerg Flugtskydningsforening
2220222121222222Sum: 172
Bjørn Danielsen
Midtjysk Sportsskytte Klub
1522171818221620Sum: 148
Dennis Viking
Esbjerg Flugtskydningsforening
1913221721181620Sum: 146

Klasse V50
Klaus Frostholm
Team Claysport Grindsted
212422222324232524Sum: 208
Jan Bruus Frederiksen
Fyns Flugtskydnings Forening
232124242121212224Sum: 201
Kuno Danielsen
Midtjysk Sportsskytte Klub
231923232224242221Sum: 201
Jens Ejnar Sørensen
Esbjerg Flugtskydningsforening
232223212122212420Sum: 197
Jimmy Nielsen
Havndal Udbyneder Strandjagtforening
212122182222202323Sum: 192
Heinrich Larsen
Tiset Jagtforening
2223191821232022Sum: 168
John Starup
Team Claysport Grindsted
2123181820222121Sum: 164

Klasse V60
Evald Nygaard
Team Claysport Grindsted
222325232321232523Sum: 208
Eli Nielsen
Havndal Udbyneder Strandjagtforening
212424222125212320Sum: 201
Rene Hansen
Midtjysk Sportsskytte Klub
222123242320232219Sum: 197
Johnny Mogensen
Langaa Sportsskytteforening
211921222224242121Sum: 195
Allan Kjær
Aalborg Flugtskydningsforening
191919151722232019Sum: 173
Per Jensen
Aalborg Flugtskydningsforening
2023152017181623Sum: 152
Gunni Rasmussen
Horsens Flugtskytte Klub
1919211419182020Sum: 150

Klasse V70
Johan Hansen
Viborg Flugtskytteklub
2021192319222120Sum: 165
Copyright © 2022 WWW.LERDUER.NET af Sindre Asser Netland Nilssen ENK, Norge (Org.nr: NO 992 354 917 MVA)
(web4)