www.lerduer.net
START     STÆVNER     TRÆNING     RESULTATER     PROGRAMVARE      PRISER      KONTAKT      LOGG INN
Menu:
Information
Deltagere
Holdliste
Resultater
Live-resultater
Tilmelding
 
Kontakt
 
Tilbage til Dansk Skytte Union
 
DANSK GRAND PRIX 2019 - Dansk Skytte Union
1. til 2. juni 2019

Holdliste

St.plads Navn Klub Klasse
 
Hold 1 Kl: 09:00 - Bane 1
Kl: 10:20 - Bane 2
Kl: 11:40 - Bane 1
Kl: 13:00 - Bane 2
Kl: 14:20 - Bane 1
1 Per Jensen Aalborg Flugtskydningsforening V60
2 Jan Bruus Frederiksen Strandager Flugt Pro V50
3 Sigurd Løgkær Langaa Sportsskytteforening S
4 Johan Hansen Viborg Flugtskytteklub V70
5 Heinrich Larsen Midtjysk Sportsskytte Klub V50
 
Hold 2 Kl: 09:00 - Bane 2
Kl: 10:20 - Bane 1
Kl: 11:40 - Bane 2
Kl: 13:00 - Bane 1
Kl: 14:20 - Bane 2
1 Michael Iversen Aalborg Flugtskydningsforening S
2 Kuno Danielsen Midtjysk Sportsskytte Klub V50
3 Karin Gydesen Københavns Flugtskytte Klub D
4 Dennis Viking Esbjerg Flugtskydningsforening S
5 Rene Guld Hansen Midtjysk Sportsskytte Klub V60
 
Hold 3 Kl: 09:20 - Bane 1
Kl: 10:40 - Bane 2
Kl: 12:00 - Bane 1
Kl: 13:20 - Bane 2
Kl: 14:40 - Bane 1
1 Lisbeth Thorup Langaa Sportsskytteforening D
2 John Starup Team Claysport Grindsted V50
3 Peter Jensen Esbjerg Flugtskydningsforening B
4 Kurt Koed Københavns Flugtskytte Klub S
5      
 
Hold 4 Kl: 09:20 - Bane 2
Kl: 10:40 - Bane 1
Kl: 12:00 - Bane 2
Kl: 13:20 - Bane 1
Kl: 14:40 - Bane 2
1 Jens Ejnar Sørensen Esbjerg Flugtskydningsforening V50
2 Martin Lange Midtjysk Sportsskytte Klub S
3 Allan Kjær Aalborg Flugtskydningsforening V60
4 Jimmy Nielsen Aalborg Flugtskydningsforening V50
5      
 
Hold 5 Kl: 09:40 - Bane 1
Kl: 11:00 - Bane 2
Kl: 12:20 - Bane 1
Kl: 13:40 - Bane 2
Kl: 15:00 - Bane 1
1 Gitte Nielsen Midtjysk Sportsskytte Klub D
2 Eli Nielsen Havndal Udbyneder Strandjagtforening V60
3 Rose-Marie Sørensen Esbjerg Flugtskydningsforening D
4 Kasper Nielsen Aalborg Flugtskydningsforening S
5      
 
Hold 6 Kl: 09:40 - Bane 2
Kl: 11:00 - Bane 1
Kl: 12:20 - Bane 2
Kl: 13:40 - Bane 1
Kl: 15:00 - Bane 2
1 Klaus Frostholm Team Claysport Grindsted V50
2 Nicklas Hornung Midtjysk Sportsskytte Klub B
3 Allan Nielsen Aalborg Flugtskydningsforening B
4 Kenneth Mikkelsen Esbjerg Flugtskydningsforening B
5      
 
Hold 7 Kl: 10:00 - Bane 1
Kl: 11:20 - Bane 2
Kl: 12:40 - Bane 1
Kl: 14:00 - Bane 2
Kl: 15:20 - Bane 1
1 Evald Nygaard Team Claysport Grindsted V60
2 Johnny Mogensen Langaa Sportsskytteforening V60
3 Per Andersen Københavns Flugtskytte Klub S
4 Ida Lundgaard Esbjerg Flugtskydningsforening D
5      
 
Hold 8 Kl: 10:00 - Bane 2
Kl: 11:20 - Bane 1
Kl: 12:40 - Bane 2
Kl: 14:00 - Bane 1
Kl: 15:20 - Bane 2
1 Bjarne Kristensen Esbjerg Flugtskydningsforening B
2 Søs Haynes Københavns Flugtskytte Klub D
3 Bjørn Danielsen Midtjysk Sportsskytte Klub S
4 Gunni Rasmussen Horsens Flugtskytte Klub V60
5      
Copyright © 2022 WWW.LERDUER.NET af Sindre Asser Netland Nilssen ENK, Norge (Org.nr: NO 992 354 917 MVA)
(web3)