Compaksporting Odense Landshold EM UT 3/6-2023 100 Duer på 2 Baner - Dansk Skytte Union
3. juni 2023
| | Bane 1 | Bane 2 | Bane 1 | Bane 2 | Sum |
1. | Anders Grubov
Københavns Flugtskytte Klub | 23 | 25 | 24 | 25 | 97 |
2. | Henry Pedersen
Københavns Flugtskytte Klub | 25 | 23 | 25 | 24 | 97 |
3. | Jeppe Olsen
Københavns Flugtskytte Klub | 25 | 23 | 24 | 24 | 96 |
| Marcus Bent Jensen
Københavns Flugtskytte Klub | 25 | 23 | 24 | 24 | 96 |
5. | Martin Tønnesen
Hvidebæk Jagtforening | 24 | 24 | 23 | 24 | 95 |
6. | Christian Andersen
Københavns Flugtskytte Klub | 24 | 21 | 24 | 25 | 94 |
7. | Andreas Gottlieb
Givskud Sogns Jagtforening | 25 | 20 | 25 | 24 | 94 |
8. | Christian Kruse
Københavns Flugtskytte Klub | 23 | 21 | 24 | 25 | 93 |
9. | Simon Greth
Støvring, Suldrup og Veggerby’s F.S.F. | 25 | 20 | 24 | 24 | 93 |
10. | Rasmus Vemmelund
Givskud Sogns Jagtforening | 25 | 23 | 22 | 23 | 93 |
11. | Mads Baarupdal
Københavns Flugtskytte Klub | 24 | 20 | 24 | 24 | 92 |
12. | Jesper Greth
Støvring, Suldrup og Veggerby’s F.S.F. | 23 | 21 | 25 | 23 | 92 |
13. | Jesper Ø. Petersen
Københavns Flugtskytte Klub | 25 | 21 | 23 | 23 | 92 |
14. | Frank Pedersen
Team Lund | 24 | 18 | 24 | 25 | 91 |
15. | Søren Friis
Fyns Flugtskydnings Forening | 25 | 18 | 25 | 23 | 91 |
16. | Sussie Jade
Støvring, Suldrup og Veggerby’s F.S.F. | 21 | 24 | 23 | 23 | 91 |
| Svend Burchardt
Københavns Flugtskytte Klub | 21 | 24 | 23 | 23 | 91 |
18. | Simon Pedersen
Team Lund | 24 | 19 | 23 | 24 | 90 |
19. | Magnus Hvilsted
Københavns Flugtskytte Klub | 24 | 20 | 23 | 23 | 90 |
20. | Jesper Højhus
Team Lund | 25 | 19 | 24 | 22 | 90 |
21. | Mikkel Dall
Team Claysport Syd | 25 | 19 | 19 | 25 | 88 |
22. | Lars Bøgelund
Københavns Flugtskytte Klub | 24 | 21 | 18 | 25 | 88 |
23. | Edvard Vemmelund
Givskud Sogns Jagtforening | 23 | 20 | 22 | 23 | 88 |
24. | Jesper Jade
Støvring, Suldrup og Veggerby’s F.S.F. | 21 | 22 | 23 | 22 | 88 |
25. | Daniel Madsen
Nordvesthimmerlands Sportsskytter | 23 | 17 | 24 | 23 | 87 |
26. | Hans Erik Meyer
Brændekilde Bellinge Jagtforening | 25 | 19 | 22 | 21 | 87 |
27. | Steen Hansen
Københavns Flugtskytte Klub | 24 | 16 | 22 | 24 | 86 |
28. | Henrik Pedersen
Team Lund | 23 | 18 | 21 | 24 | 86 |
29. | Jasper Nielsen
Københavns Flugtskytte Klub | 24 | 19 | 21 | 22 | 86 |
30. | Morten Strander
Københavns Flugtskytte Klub | 25 | 21 | 16 | 23 | 85 |
31. | Loke Hansen
Københavns Flugtskytte Klub | 22 | 20 | 21 | 22 | 85 |
32. | Tobias Broløs
Køge-Herfølge Flugt | 21 | 24 | 18 | 22 | 85 |
33. | Peter Glavind
Nordvesthimmerlands Sportsskytter | 23 | 19 | 18 | 24 | 84 |
34. | Otto Lind Mortensen
Københavns Flugtskytte Klub | 24 | 17 | 20 | 23 | 84 |
35. | Kurt Koed
Københavns Flugtskytte Klub | 22 | 18 | 22 | 22 | 84 |
36. | Niels Thulstrup
Team Lund | 21 | 19 | 25 | 19 | 84 |
37. | Anders Baarupdal
Hvidebæk Jagtforening | 21 | 22 | 16 | 23 | 82 |
38. | Martin S.Jensen
Københavns Flugtskytte Klub | 20 | 20 | 21 | 21 | 82 |
39. | Henrik Kofod Dich
Københavns Flugtskytte Klub | 23 | 14 | 22 | 21 | 80 |
40. | Søren Tange
Nordvesthimmerlands Sportsskytter | 22 | 18 | 19 | 21 | 80 |
41. | Karl Kristian Kristensen
Støvring, Suldrup og Veggerby’s F.S.F. | 24 | 16 | 20 | 20 | 80 |
42. | Mikael B. Pedersen
Hvidebæk Jagtforening | 23 | 17 | 19 | 20 | 79 |
43. | Kasper Silberbauer
Team Lund | 22 | 12 | 21 | 23 | 78 |
44. | Bent Holm
Københavns Flugtskytte Klub | 21 | 14 | 21 | 21 | 77 |
45. | Jan Andersen
Aalborg Flugtskydningsforening | 19 | 17 | 20 | 21 | 77 |
46. | Mikkel Struntze
Københavns Flugtskytte Klub | 23 | 17 | 19 | 18 | 77 |
47. | Søs Haynes
Københavns Flugtskytte Klub | 22 | 14 | 20 | 20 | 76 |
48. | Flemming Wittrock
Hvidebæk Jagtforening | 22 | 20 | 14 | 20 | 76 |
49. | Janne Hvid
Nordvesthimmerlands Sportsskytter | 23 | 11 | 19 | 22 | 75 |
50. | Ditlev Andersen
Københavns Flugtskytte Klub | 22 | 12 | 18 | 22 | 74 |
51. | Klaus Risbjerg
Københavns Flugtskytte Klub | 21 | 15 | 20 | 18 | 74 |
52. | Louise Jensen
Københavns Flugtskytte Klub | 23 | 14 | 21 | 16 | 74 |
53. | Jan Ovesen
Københavns Flugtskytte Klub | 21 | 16 | 16 | 20 | 73 |
54. | Lotte Hoff
Aalborg Flugtskydningsforening | 21 | 13 | 20 | 17 | 71 |
55. | Ib Sloth Hansen
Hvidebæk Jagtforening | 18 | 13 | 17 | 20 | 68 |
56. | Trine Bøgelund Andersen
Københavns Flugtskytte Klub | 20 | 14 | 15 | 19 | 68 |
57. | Karsten Schack
Københavns Flugtskytte Klub | 22 | 9 | 18 | 13 | 62 |
58. | Bo Kenneth Jacobsen
Odense Jagt- og Skytteforening | 17 | 13 | 14 | 13 | 57 |
59. | Bodil Binner
Københavns Flugtskytte Klub | 18 | 11 | 13 | 13 | 55 |
60. | Jens Andersen
Københavns Flugtskytte Klub | 22 | 12 | 21 | 0 | 55 |