www.lerduer.net
START     STÆVNEKALENDER     RESULTATER     PROGRAMVARE      PRISER      KONTAKT      LOGG INN
Menu:
Information
Deltagere
Holdliste
Resultater
- Resultater sammenlagt
- Resultater klassedelt
Live-resultater
Tilmelding
 
Kontakt
 
Tilbage til Dansk Skytte Union
 
NT KVALIFIKATIONSSKYDNING, LANGÅ, PINSE GRANDPRIX - Dansk Skytte Union
4. juni 2017

Opdateret: 11.06.2017 kl 14:40

Resultater klassedelt


Klasse D
1. Charlotte Madsen
Esbjerg Flugtskydningsforening
182121222222Sum: 126
2. Lisbeth Thorup
Langaa Sportsskytteforening
211819221817Sum: 115
3. Pernille Petersen
Midtjysk Sportsskytte Klub
201921191817Sum: 114
4. Søs Haynes
Greve Flugtskydningsforening
121714191720Sum: 99

Klasse J
1. Andreas Hummelmose
Greve Flugtskydningsforening
231919181720Sum: 116
2. Simon Thaarup
Greve Flugtskydningsforening
813109175Sum: 62

Klasse S
1. Thomas Fogh
Greve Flugtskydningsforening
252124242425Sum: 143
2. Per Andersen
Greve Flugtskydningsforening
242225252420Sum: 140
3. Sigurd Løgkær
Langaa Sportsskytteforening
202424232325Sum: 139
4. Pau Fisker
Midtjysk Sportsskytte Klub
222422232225Sum: 138
5. Kurt Koed
Tiset Jagtforening
232222242223Sum: 136
6. Kasper Nielsen
Havndal Udbyneder Strandjagtforening
242221242322Sum: 136

Klasse V50
1. Rene Hansen
Greve Flugtskydningsforening
252325232525Sum: 146
2. Jimmy Nielsen
Havndal Udbyneder Strandjagtforening
232222222022Sum: 131
3. Kim Bryan Christensen
Havndal Udbyneder Strandjagtforening
221922242023Sum: 130
4. Jan Frederiksen
Fyns Flugtskydnings Forening
211822222122Sum: 126
5. Heinrich Larsen
Tiset Jagtforening
222021221922Sum: 126
6. John Starup
Team Claysport Grindsted
212122221920Sum: 125
7. Kai Nielsen
Fyns Flugtskydnings Forening
231720221819Sum: 119
8. Kuno Danielsen
Midtjysk Sportsskytte Klub
222015212218Sum: 118
9. Michael Thaarup
Greve Flugtskydningsforening
181914161519Sum: 101

Klasse V60
1. Eli Nielsen
Havndal Udbyneder Strandjagtforening
242423222520Sum: 138
2. Evald Nygaard
Team Claysport Grindsted
222524242022Sum: 137
3. Klaus Frostholm
Team Claysport Grindsted
222123222323Sum: 134
4. Johnny Mogensen
Langaa Sportsskytteforening
221825242319Sum: 131
5. Jan Madsen
Esbjerg Flugtskydningsforening
211821172022Sum: 119

Klasse V70
1. Bent Ørskov Kristensen
Viborg Skytteforening
202122222120Sum: 126
2. Ebbe Hansen
Ny Køge Flugtskydningsforening
202220201818Sum: 118
3. Johan Hansen
Langaa Sportsskytteforening
242120152116Sum: 117
Copyright © 2020 WWW.LERDUER.NET af Sindre Asser Netland Nilssen ENK, Norge (Org.nr: NO 992 354 917 MVA)
(web4)