Compaksporting Odense Landshold EM UT 3/6-2023 100 Duer på 2 Baner - Dansk Skytte Union
3. juni 2023
Klasse Junior |
1. | Marcus Bent Jensen
Københavns Flugtskytte Klub | 25 | 23 | 24 | 24 | 96 |
2. | Simon Greth
Støvring, Suldrup og Veggerby’s F.S.F. | 20 | 25 | 24 | 24 | 93 |
3. | Mads Baarupdal
Københavns Flugtskytte Klub | 24 | 20 | 24 | 24 | 92 |
4. | Magnus Hvilsted
Københavns Flugtskytte Klub | 20 | 24 | 23 | 23 | 90 |
5. | Loke Hansen
Københavns Flugtskytte Klub | 22 | 20 | 21 | 22 | 85 |
6. | Tobias Broløs
Køge-Herfølge Flugt | 24 | 21 | 22 | 18 | 85 |
7. | Karl Kristian Kristensen
Støvring, Suldrup og Veggerby’s F.S.F. | 16 | 24 | 20 | 20 | 80 |
8. | Ditlev Andersen
Københavns Flugtskytte Klub | 12 | 22 | 22 | 18 | 74 |
Klasse Dame |
1. | Sussie Jade
Støvring, Suldrup og Veggerby’s F.S.F. | 24 | 21 | 23 | 23 | 91 |
2. | Søs Haynes
Københavns Flugtskytte Klub | 14 | 22 | 20 | 20 | 76 |
3. | Janne Hvid
Nordvesthimmerlands Sportsskytter | 11 | 23 | 22 | 19 | 75 |
4. | Louise Jensen
Københavns Flugtskytte Klub | 23 | 14 | 21 | 16 | 74 |
5. | Lotte Hoff
Aalborg Flugtskydningsforening | 13 | 21 | 17 | 20 | 71 |
6. | Trine Bøgelund Andersen
Københavns Flugtskytte Klub | 20 | 14 | 15 | 19 | 68 |
7. | Bodil Binner
Københavns Flugtskytte Klub | 18 | 11 | 13 | 13 | 55 |
Klasse Man |
1. | Anders Grubov
Københavns Flugtskytte Klub | 25 | 23 | 25 | 24 | 97 |
2. | Jeppe Olsen
Københavns Flugtskytte Klub | 23 | 25 | 24 | 24 | 96 |
3. | Martin Tønnesen
Hvidebæk Jagtforening | 24 | 24 | 24 | 23 | 95 |
4. | Christian Andersen
Københavns Flugtskytte Klub | 24 | 21 | 24 | 25 | 94 |
5. | Andreas Gottlieb
Givskud Sogns Jagtforening | 25 | 20 | 25 | 24 | 94 |
6. | Rasmus Vemmelund
Givskud Sogns Jagtforening | 25 | 23 | 22 | 23 | 93 |
7. | Jesper Greth
Støvring, Suldrup og Veggerby’s F.S.F. | 23 | 21 | 25 | 23 | 92 |
8. | Jesper Ø. Petersen
Københavns Flugtskytte Klub | 25 | 21 | 23 | 23 | 92 |
9. | Søren Friis
Fyns Flugtskydnings Forening | 25 | 18 | 25 | 23 | 91 |
10. | Simon Pedersen
Team Lund | 24 | 19 | 23 | 24 | 90 |
11. | Jesper Højhus
Team Lund | 25 | 19 | 24 | 22 | 90 |
12. | Lars Bøgelund
Københavns Flugtskytte Klub | 24 | 21 | 18 | 25 | 88 |
13. | Jesper Jade
Støvring, Suldrup og Veggerby’s F.S.F. | 22 | 21 | 22 | 23 | 88 |
14. | Mikkel Dall
Team Claysport Syd | 19 | 25 | 25 | 19 | 88 |
15. | Daniel Madsen
Nordvesthimmerlands Sportsskytter | 23 | 17 | 24 | 23 | 87 |
16. | Henrik Pedersen
Team Lund | 18 | 23 | 24 | 21 | 86 |
17. | Jasper Nielsen
Københavns Flugtskytte Klub | 19 | 24 | 22 | 21 | 86 |
18. | Morten Strander
Københavns Flugtskytte Klub | 25 | 21 | 16 | 23 | 85 |
19. | Kurt Koed
Københavns Flugtskytte Klub | 18 | 22 | 22 | 22 | 84 |
20. | Niels Thulstrup
Team Lund | 21 | 19 | 25 | 19 | 84 |
21. | Martin S.Jensen
Københavns Flugtskytte Klub | 20 | 20 | 21 | 21 | 82 |
22. | Anders Baarupdal
Hvidebæk Jagtforening | 22 | 21 | 23 | 16 | 82 |
23. | Henrik Kofod Dich
Københavns Flugtskytte Klub | 23 | 14 | 22 | 21 | 80 |
24. | Søren Tange
Nordvesthimmerlands Sportsskytter | 18 | 22 | 21 | 19 | 80 |
25. | Mikael B. Pedersen
Hvidebæk Jagtforening | 17 | 23 | 20 | 19 | 79 |
26. | Kasper Silberbauer
Team Lund | 12 | 22 | 23 | 21 | 78 |
27. | Bent Holm
Københavns Flugtskytte Klub | 21 | 14 | 21 | 21 | 77 |
28. | Jan Andersen
Aalborg Flugtskydningsforening | 17 | 19 | 21 | 20 | 77 |
29. | Mikkel Struntze
Københavns Flugtskytte Klub | 17 | 23 | 18 | 19 | 77 |
30. | Flemming Wittrock
Hvidebæk Jagtforening | 22 | 20 | 14 | 20 | 76 |
Klasse Senior |
1. | Henry Pedersen
Københavns Flugtskytte Klub | 23 | 25 | 24 | 25 | 97 |
2. | Christian Kruse
Københavns Flugtskytte Klub | 23 | 21 | 24 | 25 | 93 |
3. | Frank Pedersen
Team Lund | 18 | 24 | 25 | 24 | 91 |
4. | Hans Erik Meyer
Brændekilde Bellinge Jagtforening | 19 | 25 | 21 | 22 | 87 |
5. | Steen Hansen
Københavns Flugtskytte Klub | 16 | 24 | 24 | 22 | 86 |
6. | Otto Lind Mortensen
Københavns Flugtskytte Klub | 24 | 17 | 20 | 23 | 84 |
7. | Ib Sloth Hansen
Hvidebæk Jagtforening | 18 | 13 | 17 | 20 | 68 |
8. | Bo Kenneth Jacobsen
Odense Jagt- og Skytteforening | 17 | 13 | 14 | 13 | 57 |
9. | Jens Andersen
Københavns Flugtskytte Klub | 22 | 12 | 21 | 0 | 55 |
Klasse Veteran |
1. | Edvard Vemmelund
Givskud Sogns Jagtforening | 20 | 23 | 23 | 22 | 88 |
2. | Peter Glavind
Nordvesthimmerlands Sportsskytter | 23 | 19 | 18 | 24 | 84 |
3. | Klaus Risbjerg
Københavns Flugtskytte Klub | 15 | 21 | 18 | 20 | 74 |
4. | Jan Ovesen
Københavns Flugtskytte Klub | 21 | 16 | 16 | 20 | 73 |
5. | Karsten Schack
Københavns Flugtskytte Klub | 22 | 9 | 18 | 13 | 62 |
Klasse Master |
1. | Svend Burchardt
Københavns Flugtskytte Klub | 24 | 21 | 23 | 23 | 91 |