www.lerduer.net
START     STÆVNER     TRÆNING     RESULTATER     PROGRAMVARE      PRISER      KONTAKT      LOGG INN
Menu:
Information
Deltagere
Holdliste
Resultater
Live-resultater
Tilmelding
 
Kontakt
 
Tilbage til Dansk Skytte Union
 
HERNING APRIL GRAND PRIX 150 DUER - Dansk Skytte Union
1. april 2023

Holdliste

St.plads Navn Klub Klasse
 
Hold 1 Kl: 09:00 - Bane 1
Kl: 10:20 - Bane 2
Kl: 11:40 - Bane 1
Kl: 13:00 - Bane 2
Kl: 14:20 - Bane 1
Kl: 15:40 - Bane 2
1 Heinrich Larsen Midtjysk Sportsskytte Klub V60
2 Pau Jeppesen Aalborg Flugtskydningsforening S
3 John Starup Team Claysport Grindsted V50
4 Peter Lykkemark Aalborg Flugtskydningsforening S
5      
 
Hold 2 Kl: 09:00 - Bane 2
Kl: 10:20 - Bane 1
Kl: 11:40 - Bane 2
Kl: 13:00 - Bane 1
Kl: 14:20 - Bane 2
Kl: 15:40 - Bane 1
1 Rene Andreasen Aalborg Flugtskydningsforening S
2 Rose-Marie Sørensen Esbjerg Flugtskydningsforening D
3 Evald Nygaard Team Claysport Grindsted V60
4 Jan Bruus Frederiksen Strandager Flugt Pro V60
5      
 
Hold 3 Kl: 09:20 - Bane 1
Kl: 10:40 - Bane 2
Kl: 12:00 - Bane 1
Kl: 13:20 - Bane 2
Kl: 14:40 - Bane 1
Kl: 16:00 - Bane 2
1 Claus Lynge Jacobsen Langå Sportsskytteforening S
2 Kasper Nielsen Aalborg Flugtskydningsforening S
3 Johan Hansen Langå Sportsskytteforening V70
4 Peter Jensen Esbjerg Flugtskydningsforening V50
5      
 
Hold 4 Kl: 09:20 - Bane 2
Kl: 10:40 - Bane 1
Kl: 12:00 - Bane 2
Kl: 13:20 - Bane 1
Kl: 14:40 - Bane 2
Kl: 16:00 - Bane 1
1 Jos Hakkers Esbjerg Flugtskydningsforening V50
2 Johnny Mogensen Langå Sportsskytteforening V60
3 Martin Lunde Team Claysport Grindsted S
4 Martin Lange Midtjysk Sportsskytte Klub S
5      
 
Hold 5 Kl: 09:40 - Bane 1
Kl: 11:00 - Bane 2
Kl: 12:20 - Bane 1
Kl: 13:40 - Bane 2
Kl: 15:00 - Bane 1
Kl: 16:20 - Bane 2
1 Cenneth Møller Esbjerg Flugtskydningsforening V60
2 Klaus Frostholm Team Claysport Grindsted V60
3 Olav Pedersen Århus Flugtskytte Klub V60
4 Per Jensen Aalborg Flugtskydningsforening V60
5      
 
Hold 6 Kl: 09:40 - Bane 2
Kl: 11:00 - Bane 1
Kl: 12:20 - Bane 2
Kl: 13:40 - Bane 1
Kl: 15:00 - Bane 2
Kl: 16:20 - Bane 1
1 June Alexandria Hansen Midtjysk Sportsskytte Klub D
2 Sigurd Løgkær Langå Sportsskytteforening S
3 Kuno Danielsen Midtjysk Sportsskytte Klub V60
4 Jens Ejnar Sørensen Esbjerg Flugtskydningsforening V50
5      
 
Hold 7 Kl: 10:00 - Bane 1
Kl: 11:20 - Bane 2
Kl: 12:40 - Bane 1
Kl: 14:00 - Bane 2
Kl: 15:20 - Bane 1
Kl: 16:40 - Bane 2
1 Jørn Henrik Jensen Strandager Flugt Pro V50
2 Palle Thomsen Esbjerg Flugtskydningsforening V50
3 Thorbjørn Vestergaard Fyns Flugtskydnings Forening J
4 Michael Bang Pedersen Midtjysk Sportsskytte Klub S
5      
 
Hold 8 Kl: 10:00 - Bane 2
Kl: 11:20 - Bane 1
Kl: 12:40 - Bane 2
Kl: 14:00 - Bane 1
Kl: 15:20 - Bane 2
Kl: 16:40 - Bane 1
1 Thomas Fogh Midtjysk Sportsskytte Klub S
2 Ivan DeRosche Aalborg Flugtskydningsforening V60
3 Jimmy Nielsen Aalborg Flugtskydningsforening V50
4 Allan Nielsen Aalborg Flugtskydningsforening S
5      
Copyright © 2023 WWW.LERDUER.NET af Sindre Asser Netland Nilssen ENK, Norge (Org.nr: NO 992 354 917 MVA)
(web4)