www.lerduer.net
START     STÆVNER     TRÆNING     RESULTATER     PROGRAMVARE      PRISER      KONTAKT      LOGG INN
Menu:
Information
Deltagere
Holdliste
Resultater
- Resultater sammenlagt
- Resultater klassedelt
Live-resultater
Tilmelding
 
Kontakt
 
Tilbage til Dansk Skytte Union
 
DANSK MESTERSKAB NORDISK TRAP 2019 - Dansk Skytte Union
6. til 7. juli 2019

Opdateret: 13.08.2019 kl 07:45

Resultater klassedelt

Jury: Ikke registreret.

Klasse D
Gitte Nielsen
Tiset Jagtforening
212218202320222318Sum: 187
Ida Lundgaard
Esbjerg Flugtskydningsforening
232017221719192222Sum: 181
Søs Haynes
Midtjysk Sportsskytte Klub
252118151718231922Sum: 178
Lisbeth Thorup
Langaa Sportsskytteforening
202117162120192316Sum: 173
Rose-Marie Sørensen
Esbjerg Flugtskydningsforening
181519221717171417Sum: 156

Klasse S
Thomas Fogh
Midtjysk Sportsskytte Klub
252422232523242425Sum: 215
Per Andersen
Midtjysk Sportsskytte Klub
252422252224242423Sum: 213
Kasper Nielsen
Havndal Udbyneder Strandjagtforening
232422242223242321Sum: 206
Michael Iversen
Aalborg Flugtskydningsforening
2225242221242422Sum: 184
Martin Lange
Esbjerg Flugtskydningsforening
2324232422222222Sum: 182
Kurt Koed
Tiset Jagtforening
2122212422212524Sum: 180
Allan Nielsen
Aalborg Flugtskydningsforening
2123242322212124Sum: 179
Sigurd Løgkær
Langaa Sportsskytteforening
2323222322192423Sum: 179
Dennis Viking
Esbjerg Flugtskydningsforening
2119222221212120Sum: 167
Steffen Mosby Jensen
Tiset Jagtforening
1920211921212021Sum: 162

Klasse V50
Thomas Hansen
Tiset Jagtforening
232421252223242524Sum: 211
Henry Pedersen
Københavns Flugtskytte Klub
2323232224242322Sum: 184
Kuno Danielsen
Midtjysk Sportsskytte Klub
2324242120232325Sum: 183
Peter Jensen
Esbjerg Flugtskydningsforening
2323232419232421Sum: 180
Jess Bo Nielsen
Fyns Flugtskydnings Forening
2123222124242520Sum: 180
Klaus Frostholm
Team Claysport Grindsted
2321212024212124Sum: 175
Jan Thorup
Langaa Sportsskytteforening
2420212223221824Sum: 174
Jens Ejnar Sørensen
Esbjerg Flugtskydningsforening
2220212321202521Sum: 173
Jan Bruus Frederiksen
Fyns Flugtskydnings Forening
2223222418192321Sum: 172
Heinrich Larsen
Tiset Jagtforening
2222222018232221Sum: 170
Jimmy Nielsen
Havndal Udbyneder Strandjagtforening
2219212120241920Sum: 166
John Starup
Team Claysport Grindsted
1816192121202318Sum: 156

Klasse V60
Allan Kjær
Aalborg Flugtskydningsforening
252424231923242325Sum: 210
Eli Nielsen
Havndal Udbyneder Strandjagtforening
2423212322222522Sum: 182
Johnny Mogensen
Langaa Sportsskytteforening
2323232020222523Sum: 179
Rene Hansen
Midtjysk Sportsskytte Klub
2420242325202320Sum: 179
Evald Nygaard
Team Claysport Grindsted
2219222322222325Sum: 178
Axel Nielsen
Aalborg Flugtskydningsforening
2424192220222324Sum: 178
Kai Nielsen
Fyns Flugtskydnings Forening
2221212224202223Sum: 175
Per Jensen
Aalborg Flugtskydningsforening
2221222220242221Sum: 174
Vagn Nielsen
Københavns Flugtskytte Klub
2118192019231621Sum: 157

Klasse V70
Johan Hansen
Viborg Flugtskytteklub
2023242022231922Sum: 173
Jørgen Ebbe Hansen
Greve Flugtskydningsforening
2223182216222118Sum: 162
Bent Ørskov Kristensen
Viborg Skytteforening
1918201515181718Sum: 140
Copyright © 2022 WWW.LERDUER.NET af Sindre Asser Netland Nilssen ENK, Norge (Org.nr: NO 992 354 917 MVA)
(web4)