14. maj 2023
Jury: Ikke registreret.
Klasse D |
| 1. | June Alexandria Hansen
Midtjysk Sportsskytte Klub | 23 | 25 | 20 | 18 | 20 | 22 | 128 |
| 2. | Rie Hedelund
Midtjysk Sportsskytte Klub | 18 | 22 | 21 | 22 | 20 | 19 | 122 |
| 3. | Rose-Marie Sørensen
Esbjerg Flugtskydningsforening | 17 | 13 | 17 | 17 | 19 | 17 | 100 |
| 4. | Christine Porsholt Andreasen
Midtjysk Sportsskytte Klub | 7 | 15 | 14 | 11 | 16 | 12 | 75 |
Klasse S |
| 1. | Kasper Nielsen
Aalborg Flugtskydningsforening | 24 | 23 | 24 | 25 | 24 | 24 | 144 |
| 2. | Peter Lykkemark
Aalborg Flugtskydningsforening | 23 | 22 | 22 | 24 | 22 | 25 | 138 |
| 3. | Thomas Fogh
Midtjysk Sportsskytte Klub | 21 | 23 | 24 | 21 | 24 | 22 | 135 |
| 4. | Sigurd Løgkær
Langå Sportsskytteforening | 25 | 22 | 24 | 21 | 23 | 20 | 135 |
| 5. | Michael Bang Pedersen
Midtjysk Sportsskytte Klub | 22 | 24 | 21 | 24 | 21 | 22 | 134 |
| 6. | Claus Lynge Jacobsen
Langå Sportsskytteforening | 23 | 24 | 23 | 20 | 21 | 21 | 132 |
| 7. | Martin Lange
Midtjysk Sportsskytte Klub | 25 | 22 | 19 | 21 | 20 | 24 | 131 |
| 8. | Dennis Viking
Esbjerg Flugtskydningsforening | 20 | 19 | 22 | 22 | 25 | 21 | 129 |
| 9. | Lars Johansen
Team Claysport Grindsted | 24 | 20 | 18 | 23 | 19 | 22 | 126 |
| 10. | Pau Fisker
Midtjysk Sportsskytte Klub | 20 | 23 | 22 | 20 | 19 | 22 | 126 |
| 11. | Allan Nielsen
Aalborg Flugtskydningsforening | 18 | 23 | 21 | 21 | 19 | 19 | 121 |
| 12. | Martin Lunde
Team Claysport Grindsted | 19 | 20 | 21 | 21 | 17 | 21 | 119 |
| 13. | Rene Andreasen
Aalborg Flugtskydningsforening | 19 | 18 | 23 | 18 | 19 | 21 | 118 |
| 14. | Danni Poulsen
Midtjysk Sportsskytte Klub | 14 | 20 | 18 | 15 | 17 | 18 | 102 |
| 15. | Pau Jeppesen
Aalborg Flugtskydningsforening | 17 | 17 | 14 | 17 | 16 | 11 | 92 |
Klasse V50 |
| 1. | Jos Hakkers
Esbjerg Flugtskydningsforening | 22 | 23 | 24 | 22 | 22 | 19 | 132 |
| 2. | Peter Jensen
Esbjerg Flugtskydningsforening | 19 | 22 | 22 | 22 | 23 | 20 | 128 |
| 3. | Jens Ejnar Sørensen
Esbjerg Flugtskydningsforening | 21 | 21 | 19 | 22 | 20 | 21 | 124 |
| 4. | Jimmy Nielsen
Aalborg Flugtskydningsforening | 21 | 24 | 19 | 19 | 22 | 17 | 122 |
| 5. | Bjarne Kristensen
Esbjerg Flugtskydningsforening | 23 | 19 | 19 | 20 | 17 | 19 | 117 |
| 6. | Jens Vesterbæk
Esbjerg Flugtskydningsforening | 17 | 18 | 15 | 17 | 12 | 21 | 100 |
Klasse V60 |
| 1. | Evald Nygaard
Team Claysport Grindsted | 22 | 21 | 23 | 23 | 24 | 22 | 135 |
| 2. | Axel Nielsen
Aalborg Flugtskydningsforening | 21 | 24 | 22 | 24 | 21 | 21 | 133 |
| 3. | Kuno Danielsen
Midtjysk Sportsskytte Klub | 22 | 22 | 18 | 24 | 25 | 21 | 132 |
| 4. | Klaus Frostholm
Team Claysport Grindsted | 22 | 23 | 22 | 19 | 22 | 23 | 131 |
| 5. | Ivan DeRosche
Aalborg Flugtskydningsforening | 22 | 23 | 23 | 21 | 22 | 20 | 131 |
| 6. | Per Jensen
Aalborg Flugtskydningsforening | 20 | 22 | 19 | 22 | 20 | 23 | 126 |
| 7. | Heinrich Larsen
Midtjysk Sportsskytte Klub | 22 | 18 | 24 | 21 | 20 | 21 | 126 |
| 8. | Vagn Nielsen
Midtjysk Sportsskytte Klub | 19 | 21 | 20 | 20 | 22 | 23 | 125 |
| 9. | Cenneth Møller
Esbjerg Flugtskydningsforening | 21 | 21 | 20 | 24 | 19 | 20 | 125 |
| 10. | Johnny Mogensen
Langå Sportsskytteforening | 19 | 19 | 17 | 23 | 20 | 17 | 115 |
Klasse V70 |
| 1. | Johan Hansen
Langå Sportsskytteforening | 23 | 19 | 20 | 19 | 20 | 20 | 121 |
| 2. | John Jacobsen
Langå Sportsskytteforening | 17 | 21 | 20 | 20 | 19 | 16 | 113 |